pracownia

Balet

Taniec klasyczny czyli balet jest techniką dążącą do czystości formy i estetyki ruchu. Jego przesłaniem jest osiąganie harmonii i ładu w tańcu, płynności ruchów i doskonała rzeźba ciała. Taniec klasyczny to utworzona przez choreografie kombinacja ustalonych kroków i póz, dla oznaczenia których używana jest terminologia francuska. Balet ma ogromne walory kształcące, wychowawcze oraz terapeutyczne. Doskonale kształci wrażliwość, rozwija wyobraźnię, wspomaga umiejętność wyrażanie siebie.

Zajęcia baletowe zawierają dwa kontrastujące ze sobą elementy, dyscyplinę ciała - naukę baletowych kroków przy drążku oraz na środku sali, które rozwijają taneczną rozwartość, giętkość, stabilność, lekki i wysoki skok, swobodne i plastyczne władanie rękami, precyzyjną koordynację ruchów oraz naukę choreografii i improwizacji podczas której dzieci otwierają się indywidualnie na muzykę czerpiąc z niej emocje wyrażane przez ruch.

Uczy:

  • poczucia współodpowiedzialności,
  • samodyscypliny,
  • koncentracji uwagi,
  • radzenia sobie z sytuacją stresową,
  • ćwiczy pamięć
  • daje satysfakcję z wykonywanej pracy.

Zatem, zajęcia baletowe dają możliwość wyrażania emocji oraz własnej osobowości. Dziecko może realizować swoje artystyczne marzenia. Balet sprzyja koordynacji ruchów całego ciała, nie tylko jednej jego części. Daje poczucie nieskończenie różnorodnego rytmicznego ruchu, który prowadzi naturalnie i podświadomie do swobodnego poruszania się.

W trakcie roku edukacji powstają dwa układy taneczne, w których zostaną wykorzystane poznane wcześniej elementy i kombinacje ruchowe. Wychowankowie będą ćwiczyć przy muzyce klasycznej.

Balet dla dzieci w MDK Batory

 

Balet

Podczas zajęć stosowana jest terminologia francuska, przyjęta w tańcu klasycznym jako międzynarodowa. Nauczanie tańca klasycznego jest prowadzone na podstawie zasad i metod pedagogicznych Agrypiny Waganowej, doświadczonego pedagoga i choreografa rosyjskiej szkoły baletowej.

Dla kogo: dzieci od 4 - 9 lat

Kiedy:

  • grupa młodsza 4-6 lat, wtorek godz. 16:00 - 16:45
  • grupa starsza 6-9 lat, wtorek godz. 17:00 - 17:45

Koszt: 60zł/mc, z Kartą Dużej Rodziny 50/mc

Gdzie: Sala 105/106

Prowadzący: choreograf - Kamilla Wójcik, akompaniator - Marek Kowalski

 

Harmonogram zajęć

zobacz harmonogram

Zapisz się!

zapisz na zajęcia
zobacz ulubione
do góry