pracownia

Senior pilates

Warunkiem efektywności jest całkowite skupienie się na wykonywanych czynnościach. Musimy skoncentrować się na precyzyjnych i powolnych ruchach o niewielkim zasięgu. Dzięki tej technice wzmacniamy nie tylko duże mięśnie, ale także małe i słabe. Dzięki regularnym ćwiczeniom wysmuklimy naszą sylwetkę. Pewni naszego ciała zaczniemy poruszać się lekko i z gracją.

Co ciekawe, pilates pełni także funkcje terapeutyczne - niweluje bóle kręgosłupa oraz stawów. Bardzo ważne jest także to, iż trening ten uczy nas poprawnego oddychania. Ćwiczenia wykonywane w tej technice przeznaczone są dla każdego, nawet dla osób, które bardzo długo nie ćwiczyły - dla nich, trening pilates będzie łagodną formą powrotu do aktywności fizycznej.

Pozytywna energia, radość i miło spędzony czas to doskonały eliksir młodości. Pilates stanowi jego esencję. Jest to trening przeznaczony dla osób w każdym wieku, jednak seniorzy, którzy uczęszczają na tego typu zajęcia zyskują nie tylko sprawne ciało, ale również doskonałe samopoczucie.

Pilates tworzy równowagę w ciele. Bardzo słusznie nazywany jest treningiem dobrego samopoczucia. Dzięki regularnym ćwiczeniom modelujemy ciało i, co najważniejsze, uczymy się go od podstaw. Dzięki metodzie pilates wyczuwamy pracę mięśni, poznajemy możliwości naszego ciała.

 

Senior pilates

Trening odbywa się przy dźwiękach kojącej muzyki. Jest całkowicie bezstresowy i bardzo efektywny. Pilates na prawdę poprawia wygląd naszego ciała, eliminuje problemy związane z równowagą. Dzięki połączeniu jogi, baletu z ćwiczeniami siłowymi uwzględniony został rozwój całego ciała. Istotą ćwiczeń jest spinanie i rozluźnianie mięśni. Głównym celem treningu jest poprawa elastyczności, siły oraz świadomości własnego ciała.

Jest to metoda której twórcą jest Joseph Pilates skupiająca się na głębokich mięśniach grzbietu oraz brzucha, stabilizująca kręgosłup. Celem ćwiczeń jest poprawa postawy, odciążenie kręgosłupa i stawów, wzmocnienie, uelastycznienie i ujędrnienie wszystkich mięśni bez ich rozbudowywania. Ćwiczenia przyczyniają się do obniżenie poziomu stresu i do poprawy ogólnego stanu zdrowia ćwiczących
Do ćwiczeń wykorzystujemy małe piłki soft Ball ćwiczenia odbywają się przy muzyce relaksacyjnej.

PIERWSZE ZAJĘCIA 6 WRZESIEŃ 2021 r.

Harmonogram

Kiedy:

  • poniedziałki, godz. 11.00 - 12:00
  • środy, godz. 11.00 - 12.00 

Uczestnik decyduje, czy uczęszcza raz, czy dwa razy w tygodniu.

Informacje dodatkowe

Koszt:

  • 50 zł / 1 x w tygodniu
  • 80 zł / 2 x tygodniu 
  • 40 zł / 1x w tygodniu z kartą 60+
  • 60 zł / 2 x w tygodniu z kartą 60 +
  • 25 zł / jednorazowe zajęcia


Gdzie: Sala 105

Harmonogram zajęć

zobacz harmonogram

Zapisz się!

zapisz na zajęcia
zobacz ulubione
do góry