Koncert Ewy Bem

Aktualności 21 Listopada 2021
19:00:00
Niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji.
 
Należy do grona najwybitniejszych polskich piosenkarek, a w środowisku jazzowym uważana jest za pierwszą Damę Polskiego Jazzu. Swą wielka karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej, m.in. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Markiem Bliźińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Od 1987 roku, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejna wielką postacią z polskiej sceny muzycznej.
W tym roku artystka obchodzi 50 lat pracy artystycznej. Zawsze niewątpliwym atutem programów Ewy Bem była różnorodność repertuaru, ale szczególnie w roku jubileuszowym wybór utworów stanowi przekrój jej repertuaru z ostatnich 50 lat.
 
Począwszy od jej największych przebojów , poprzez nowe opracowania utworów innych wykonawców artystka wykonuje także utwory o typowo jazzowym brzmieniu. Wszystkie utwory w znakomitych aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego, Henryka Miśkiewicza i Roberta Majewskiego.
Wykonawcami koncertu są:
Ewa Bem - śpiew
Andrzej Jagodziński - fortepian
Robert Majewski - trąbka
Adam Cegielski - kontrabas
Czesław „Mały” Bartkowski - perkusja

21.11.2021
godz. 19:00
Sala Widowiskowa MDK Batory
Wstęp: przedsprzedaż 70 zł, 90 zł w dniu koncertu

Koncert odbywa się w ramach Vinyl Festival.

zobacz ulubione
do góry