Julio Mazziotti

Plakat
dzień (start)
04-12 2021
Cena
30
Kasa

Godzina
18:00:00

Artysta urodził się w Mendozie (Argentyna), gdzie studiował grę na gitarze i fortepianie jak i zainicjował karierę artystyczną. W wieku 10 lat rozpoczął pierwsze lekcje solfeża, teorii muzyki i gry na gitarze klasycznej u uznanego nauczyciela Tito Francii. W wieku 15 lat wstąpił do Wyższej Szkoły Muzycznej Narodowego Uniwersytetu w Cuyo, gdzie rozpoczął naukę gry na fortepianie. W późniejszych latach wydał swoje pierwsze albumy (1997 „A new day”, 2001 „The Last hero”). W 2000 roku rozpoczął koncerty piano solo. Grał w wielu salach koncertowych w Europie, Ameryce Południowej i Ameryce Północnej (Zurych, Hildesheim, Madryt, Rzym, Nowy Jork, Katowice, Pszczyna, Buenos Aires, Santiego de Chile itp.) dając koncerty piano solo, współpracując z takimi gwiazdami muzycznymi jak Suzanne Ciani, Lisa Downing, Rebecca Oswald lub David Lanz i oferując koncerty charytatywne dla szpitali i organizacji pozarządowych (wraz z UNICEF, ACPACYS, ADEVIDA itp.). Laureat nagrody Los Andes oraz nagrody sztuki scenicznej Diario UNO (członek jury w kolejnych edycjach). Od 2015 r. jest członkiem honorowym zarządu Diafanís Magazine of Arts and Sciences. Nagrał osiem albumów solowych, a obecnie przygotowuje dziewiątą płytę.

Julio Mazziotti grał w ramach V festiwalu Jazz&Literatura w Muzeum Zamkowym w Pszczynie, sala była wyprzedana do ostatniego miejsca, publiczność była zachwycona, były owacje na stojąco. W 2020 Julio miał znowu koncertować w Europie i zaplanował też przyjazd do Polski, miał zagrać ponownie w Muzeum Zamkowym w Pszczynie i w ramach Święta Miasta Chorzów. Niestety ze względu na pandemię trasa koncertowa została odwołana.

Grudniowy koncert Julia Mazziottiego w Miejskim Domu Kultury Batory w Chorzowie będzie złożony z neoklasycznych kompozycji własnych pianisty, ale nie zabraknie również akcentów świątecznych.

zobacz ulubione
do góry