Solidarni z Ukrainą - Niewinni Grają - Kaurna Cronin

Plakat
dzień (start)
09-07 2022
Cena
40
Kasa

Godzina
19:00:00

Kaurna Cronin pochodzi z Australii. Jest autorem tekstów, zaś jego muzyczne korzenie krążą wokół folk-rocka, nadając mu nowa jakość. Jego kunszt w łączeniu emocjonalnych krajobrazów dźwiękowych z inteligentnymi i emocjonalnymi tekstami w tradycji ludowych trubadurów, pokazuje przede wszystkim dojrzałość i pomysłowość wykraczającą poza jego lata.

W ostatnim czasie Cronin intensywnie koncertował w Europie i Australii - od małych kameralnych sal po największe festiwale w Australii, Niemczech, Holandii, Szwecji, Estonii czy we Włoszech, m.in. podczas Rudolstadt Festival (DE), Woodford Folk Festival (AUS), Port Fairy Folk Festival (AUS), National Folk Festival (AUS), Valkhof Festival (NL), Noorderzone Festival (NL) i Falken Dagar Festival (SWE) oraz artyści tacy jak Colin Hay (Men at Work), Roscoe James-Irwin (Cat Empire), Keith Urban i Michael Franti.

Cronin został nagrodzony przez Folk Alliance Australia „Artystą roku”,  ostatnio nominowany w kategorii „Najlepszy artysta solowy” na The Australian Folk Music Awards.

zobacz ulubione
do góry